SMS KREDYTY

czyli Twój przewodnik po chwilówkach

Tagi: pożyczki, zdolność kredytowa, pożyczka, historia kredytowa, banki, środki finansowe

Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

stopa procentowa

Gdy staramy się o pożyczkę w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w ocenie banku nasza zdolność kredytowa jest nieprzekonywająca to bank obniży kwotę pożyczki jaką nam udzieli albo w ostateczności odrzuci nasz wniosek o kredyt. Gdy planujemy w przyszłości zaciągnąć większy kredyt, na przykład na kupno domu jednorodzinnego to powinniśmy już dzisiaj polepszyć własną zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zależna głównie od wysokości naszej pensji, a niestety mało kto może liczyć na podwyżkę w firmie. Jednak zdolność kredytowa jest także zależna od innych czynników, na które mamy duży wpływ. Przede wszystkim liczy się historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniejsze pożyczki. Jeśli chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy pozwolić na żadne opóźnienia w spłacie rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie zaciągaliśmy kredytów to opłaca się zaciągnąć nawet niewielki kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć sobie pozytywną historię kredytową.

stopa procentowa

Jeśli jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to powinieneś zainteresować się kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć w witrynie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Szanse na kredyt bankowy jesteśmy w stanie też zwiększyć poprzez uruchomienie konta osobistego w banku, w którym chcemy starać się o pożyczkę. Oczywiście tego typu rachunek osobisty powinien być aktywny, czyli muszą na niego przychodzić nasze dochody.

Gdy będziemy stosować się do przedstawionych rad to możemy znacząco powiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.

Ktokolwiek wymyślił powiedzenie, że pieniądze nie przynoszą szczęścia, zapomniał o słodkich szczeniaczkach.

Gene Hill